The Last of Us Çok Oyunculu Modunun Hala Geliştirildiği Açıklandı.

Naughty Dog’un Yönetmeni Vinit Agarwal’ın Twitter (X) üzerinde paylaştığı bir mesajla, The Last of Us çok oyunculu modunun hala geliştirilmekte olduğu açıklandı.

Naughty Dog’da yaşanan “işten çıkarmalar” dalgasının ardından, uzun zamandır beklenen The Last of Us çok oyunculu oyununun “rafa kaldırıldığı” hissi oluşmuştu. Ancak, son gelişmelerle birlikte, serinin hayranlarının endişelenmemesi gerektiği anlaşılıyor, çünkü çok oyunculu proje hala geliştirilme aşamasında.

Hayranlar arasındaki çok oyunculu modun heyecanı, Naughty Dog’un çok oyunculu hedeflerini orijinal The Last of Us ile birlikte sunulan Factions modundan çok daha büyük olduğunu ve bu nedenle bağımsız bir oyun üretileceğini açıkladığında artmıştı. Ancak proje gecikmelere uğradı, çünkü başlangıçta 2023’te tanıtılması planlanmıştı, ancak hala piyasada görünmedi. Dahası, Bloomberg’dan Jason Schreier, projenin oyuncuları uzun süre meşgul etme potansiyeli konusunda Bungie’den olumsuz bir değerlendirme aldıktan sonra ölçeklendiğini ortaya koydu.

Şu anda The Last of Us çok oyunculu modunun nasıl şekilleneceği hakkında somut bilgilere sahip değiliz, ancak serinin yaratıcısı Neil Druckmann, bu projenin stüdyodan çıkan en “ambitiously” (iddialı) proje olduğunu açıkladı. Ayrıca, başlık “Kooperatif” olacağı speküle ediliyor, çünkü seri her zaman iki kişilik ekiplere odaklandı – sadece biri AI tarafından kontrol ediliyordu. The Last of Us çok oyunculu modunun çıkışını dört gözle bekliyoruz ve stüdyo yönetmeninin açıklaması gerçekten hayranlar için “temiz hava” niteliğinde.