World of Warcraft’ın Hırslı “Worldsoul Saga” ve Oyunun Gelecek 3 Genişlemesi Açıklandı!

Günümüzde World of Warcraft’ın MMORPG savaşlarında bazı pazar kaybettiği sır değil, ancak Blizzard’ın hakim konumlarını geri kazanmaya kararlı olduğu görünüyor. Warcraft evreni ortak yaratıcısı Chris Metzen’in, WoW maceralarının yeni neslini yönetmek üzere geri döndüğü nedavayı yakın zamanda duyuruldu. Ve bugün BlizzCon 2023 etkinliğinde, neyin beklediğini açıklamak için sahneye çıktı.

World of Warcraft “Worldsoul Saga,” oyunun gelecek büyük hikaye serisi olacak ve her şeyin bir araya geldiği ve yeni bir dönemin başlangıcı olmayı amaçlıyor. Hikaye, en az üç genişleme boyunca oynanacak ve bugün açıklanan hepsi – “The War Within,” “Midnight,” ve “The Last Titan” – hakkında bilgi verildi. Blizzard, Worldsoul Saga için Thrall ve Anduin’i içeren karanlık ve ciddi bir sinematik tanıtım yayınladı. Kendiniz için göz atın, aşağıda.

Worldsoul Saga genişlemelerinin ilki “The War Within” olacak ve 2024 yılında başlatılacak. Blizzard, oyuncuların Azeroth’un kalbine inerek çeşitli yeraltı bölgelerini keşfedeceğini ve yeni “Earthen Dwarves” ırkının eklenmekte olduğunu vaat ediyor. Ayrıca, 2 ile 5 oyuncu için tasarlanmış “Delves” – daha küçük zorluklar da olacak. Tabii ki, düzenli zindanlar, baskınlar ve benzerleri de geri dönecek. “The War Within” oyun içi görüntülerine göz atabilirsiniz, aşağıda.

İkinci Worldsoul Saga genişlemesi sadece “Midnight” olarak adlandırılacak ve oyuncuların eski dünyaya geri dönmesini, Azeroth’un ayrılmış Elf kabilelerini yeniden bir araya getirmesini ve Void’dan gelen yeni bir tehditle karşılaşmasını sağlayacak. Son olarak, “The Last Titan” genişlemesi sizi Northrend’in karlı topraklarına götürecek ve Titanların dönüşünü şahit edeceksiniz. Blizzard, Titanlar hakkında bilgi sahibi olduğunuz ve Azeroth hakkındaki bilgilerinizi sorgulayan bir komplo da ima ediyor. Hmmm! “Midnight” veya “The Last Titan”ın ne zaman geleceğine dair bir bilgi yok, ancak Metzen, daha önce olduğundan daha hızlı Worldsoul Saga içeriği sunacaklarını söyledi, bu yüzden belki yıllık güncellemeler bekleyebiliriz.

Tüm düzenli World of Warcraft yeni içeriklerine ek olarak, WoW Classic: Cataclysm’ın 2024’ün ilk yarısında geleceği de açıklandı. Ayrıca, 30 Kasım’da başlayacak “Season of Discovery” adlı yeni WoW Classic canlı hizmet tarzı içeriği de yakında başlıyor. Yani, WoW hayranlarını mutlu edecek pek çok şey var.