Anadolu Efes, Virtus Bologna Deplasmanında Galibiyet Şansını Kaçırdı

Turkish Airlines EuroLeague’in altıncı haftasında Anadolu Efes, İtalya’nın güçlü temsilcisi Virtus Bologna’ya karşı zorlu bir mücadele verdi.

Karşılaşmanın ilk yarısında Anadolu Efes, rakibinin sert savunmasına karşı zorlandı ve mücadeleyi 93-81’lik skorla kaybetti.

Bu sonuçla Anadolu Efes, altıncı maçında dördüncü mağlubiyetini aldı, ancak gelecek hafta Zalgiris karşısında toparlanma şansı bulacak.

Diğer tarafta Virtus Bologna, altıncı maçında beşinci galibiyetini elde ederek EuroLeague’deki çıkışını sürdürdü. Şimdiyse zorlu bir Real Madrid deplasmanına hazırlanıyor.

Mücadelede Virtus Bologna’da Bryant Dunston 14 sayı, 5 ribaund, 2 asist; Marco Belinelli 17 sayı, 3 ribaund, 2 asist; Toko Shengelia 19 sayı, 5 ribaund, 6 asist; Jordan Mickey ise 9 sayı, 3 ribaund ile ön plana çıktı.

Anadolu Efes’te ise Ante Zizic 15 sayı, 3 ribaund, 2 asist; Rodrigue Beaubois 17 sayı, 3 ribaund, 3 asist; Shane Larkin 16 sayı, 2 ribaund, 2 asist; Will Clyburn da 10 sayı, 2 ribaund ile mücadele etti.

Maçın Hikayesi:

Mücadele başladığında, Anadolu Efes etkili hücumlarıyla dikkat çekti. Shane Larkin ve Rodrigue Beaubois’un üçlükleri ile öne geçtiler. Ancak Virtus Bologna, hızlı bir şekilde karşılık verdi ve ilk çeyreği önde kapattı: 20-18

İkinci çeyrekte Anadolu Efes, Beaubois ve Clyburn ile hızlı hücumlarla farkı açtı. Ancak Virtus Bologna, geri dönüş yaparak devreye denk skorla gitti: 41-45

Üçüncü çeyrekte Virtus Bologna, hücumda etkili olmayı sürdürdü ve son çeyreğe önde girdi: 69-62

Maçın son periyodunda Virtus Bologna, skoru daha da açarak galibiyete ulaştı: 93-81

Anadolu Efes, bu mağlubiyetle altıncı maçında dördüncü kez mağlup olurken, Virtus Bologna EuroLeague’deki çıkışını sürdürdü.