Apple Watch Pil Sorunları, Yaklaşan watchOS Güncellemesinde Düzeltiliyor

Son watchOS sürümü 10.1’i yükledikten sonra eski modellerden en yeni Apple Watch Ultra 2’ye kadar birçok modeli etkileyen bir pil sorunu fark eden bir dizi Apple Watch sahibini etkiledi.

Geçen hafta, bir dizi Apple Watch sahibi, en son watchOS sürümü 10.1’i yükledikten sonra pillerinin normalden çok daha hızlı boşaldığını fark etti. Şimdi Apple, MacRumors tarafından görülen iç bir notta sorunu kabul etti ve bir düzeltmenin yaklaşan bir güncelleme ile geleceğini vaat etti.

Bu sorun, Reddit, Apple Destek Topluluğu, X ve diğer kaynaklara göre Apple Watch SE ve Watch Series 5 gibi eski modellerden Apple Watch Ultra 2 gibi yeni sürümlere kadar birçok modeli etkiliyor. Sorun oldukça ciddi görünüyor, bir kullanıcı “watchOS 10.1, Apple Watch’ımın pilini öldürüyor” diyerek, 60 dakikadan az bir süre içinde pili yüzde 50’den yüzde 100’e kadar boşalttığını belirtiyor.

Apple, iOS 17.1 güncellemesi ile kısmen sorunu ele almış gibi görünüyor, watchOS 10.1’i çalıştıran bir saatin, iOS 17 kullanan bir iPhone ile eşleştirildiğinde “artan güç tüketimi” sorununu çözdüğünü belirtti. Ancak sorunun tamamen çözüldüğü görünmüyor.

Apple, notta sorunun yakında bir watchOS güncellemesi ile düzeltileceğini, daha spesifik bir tarih, etkilenen belirli modeller ve sorunun nedeni vermeden belirtti. Ancak, doğası gereği, bu sorunun yüksek öncelikli bir konu olduğunu umuyoruz. Apple, iPhone için iOS 17.1.1’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve umarız bir düzeltme içeren watchOS 10.1.1’i de yayınlar.