Starfield, Görsel Şöleni İçin NVIDIA DLSS Desteğiyle Güncellenecek: Gelecek Hafta Heyecanla Bekleniyor!

Bethesda Game Studios, son dönemlerin en çok beklenen oyunlarından biri olan Starfield için NVIDIA’nın DLSS yükseltme teknolojisini sunmaya hazırlanıyor. Bu oyun değiştiren duyuru, stüdyonun resmi X hesabı aracılığıyla paylaşıldı. Daha önce Twitter olarak bilinen bu platform artık X adını taşıyor.

Yapılan paylaşımda şunlar yer aldı: “Biz @StarfieldGame güncellemeleri üzerinde yoğun bir şekilde çalıştık ve önümüzdeki hafta Steam Beta’ya yeni güncellememizi ekleyeceğiz. Bu güncelleme, Nvidia DLSS desteği sunacak ve desteklenen sistemler için çerçeve üretimi, ekran ve HDR kontrolleri ile diğer iyileştirmeler içerecek. Steam Beta seçenekleri aracılığıyla denemek ve geri bildiriminizi beklemek için sabırsızlanıyoruz, bu sürümün resmi olarak tüm PC ve Xbox oyuncuları için kısa bir süre sonra kullanıma sunulacağını belirtelim.”

Bethesda daha önce Starfield oyununa DLSS entegrasyonu yapmayı vaat etmişti, ancak birçok kişi oyunun “özel” PC ortağı olan AMD’nin FSR3 yükseltme teknolojisiyle onları geçeceğini bekliyordu. Bu iyi haber, oyuncuların GeForce RTX serisi kartlarının entegre donanımından yararlanmak için üçüncü taraf uygulamalara ve modlara artık bağımlı olmamaları anlamına geliyor.

Yaklaşan NVIDIA DLSS desteği ile Starfield, daha da etkileyici ve görsel olarak çarpıcı bir oyun deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Oyunun sürekli olarak evrildiği ve geliştikçe gelecek güncellemeler ve iyileştirmeler için bizi takip etmeye devam edin.